Pilotní projekty dílen do základních škol

Od jednoho nešťastného rozhodnutí porevoluční paní ministryně stačilo 20 let a chlouba České země, zlaté české ručičky, utrpěla těžké K.O.  Samozřejmě ne všichni žáci, co prošli dílnami či pracemi na školních pozemcích zůstali u manuální práce. Aktuální vědecké studie chování žáků, běžný život a stejně tak selský rozum dává, ale za pravdu těm co tvrdí, že práci rukama by měl ochutnat každý.  Autor projektu Mistrovské školy mluvil již se třemi ministry školství. Výsledek mnohaletého úsilí je nula. Proto se snažíme  dostat dílny do škol propojením již přirozeně vzniklých a běžících aktivit řemeslných dílen, ředitelů škol a potřeb rodičů. Dát školám metodiku, zaškolit učitele a najít prostor ve školském právu, kdy normální věc, může být normální součástí výuky. Vidět šťastné děti zapomínající na své on-line připojení u svěráků s pilou v ruce za to určitě stojí :-).